آان روزها رفتند
آن روزها مثل نباتاتی که در خورشید می پوسند
از تابش خورشید پوسیدند
و گم شدند آن کوچه های گیج از عطر اقاقی ها
در ازدحام پر هیاهوی خیابانهای بی برگشت
و دختری که گونه هایش را
با برگ شمعدانی رنگ می زد، آه
اکنون زنی تنهاست …
اکنون زنی تنهاست…   (فروغ فرخزاد)

قیامت یک برزخ است. در هستی چیزی جز برزخ یافت نمی شود. چرا که برزخ، انتظام یک امر بین دو امر دیگر است ( لابلای یادداشت هایم بود. از ابن عربی باید باشد).

زندگی، برزخ دایم موجودی ناشناخته و تنها ست. هر گاه تنها نیست نه اینکه چیزی یافته باشد که به آن تکیه کند؛ تنها آگاهی و هوشیاری اش را به زمان و مکان از دست داده است. احساس تنهایی، آگاهی به برزخی است که او را احاطه کرده است. آنهایی که در لابلای حوادثی که آنها را احاطه کرده است احساس شادمانی و وابستگی می کنند؛ علی الخصوص آنها که به آرزوها و آرمانهایشان احساس وابستگی دارند تنها به علت تیرگی شعور، درکشان را از موقعیت از دست داده اند.
در این میانه باید از اضطراب تنها بودن گذشت و به آرامش ِدست کشیدن از برزخ و دل بریدن از یافتن تکیه گاه در جایی که چیزی از این جنس نیست دست یافت.

/ 23 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پرديس

آن روزها رفتند آن روزهاي شاد آن روزهاي سالم سرشار و آن كلاغي كه پريد از فراز سر ما و فرو رفت در انديشه ي آشفته ي ابري ولگر د خبر مارا با خود خواهد برد به شهر همه مي دانند...

سياوش کاويان

با درود. از وبلاگ نسرين به اينجا رسيدم. خوب بود موق باشيد .

اِبرام

برحسب يه سرچ داخل گوگل رسيدم اينجا الانم نيم ساعته که مشغول خوندن هستم من گنگ خواب دیده و عالم تمام کر من عاجزم ز گفتن و خلق از شنیدنش دیدم آخرین نوشته مربوط به تیرماه هست و از حول حوش ۸۱ نوشتنو شروع کردی حيف جوان ... نوشتنو ادامه بده . . به هرحال ملک نصر و کامروا باشی

رفيق اگر قرار بود تا نيمه ما رو بکشی و بعد تو خماری رها کنی و بکشی چرا اين وبلاگ رو زدی؟ جدی ها تا حالا بهش فکر کردی؟

محيا

سلام ، چقدر حس خوبیه وقتیکه بعد یه مدت طولانی بیای بلگ یه دوست قدیمی و ببینی هنوزم می نویسه!!!!! خیلی ذوق در کننده بود ؛ آخه من بعد دوسال ننوشتن یه چند وقتیه دوباره آپ می کنم ، امروز تصمیم گرفتم یه سر به دوستایی که قبلا می اومدن به بلاگم بزنم ولی متاسفانه بیشترشون دیگه نمی نویسن ولی شما خوشبختانه کماکان بلاگتون رو سرپا نگه داشتی. در هر صورت من لینکتون می کنم ، اگه دوست داشتین شما هم لینک بدین خوشحال میشم ؛ اگه هم نه که هیچی!!!!

montazer

Iman jan salam. Vebloge shoma ra 3 sal ast ke mishenasam va hamishe ba shogh va atash be soraghash amadeh am. Energye an foghol ade ast. Neveshtehaye shoma mara be jaye digari part mikonad, nemibarad ke part mikonad. Amma afsus va sad afsus ke Mah hast dar entezaram vali nemiabam nemidanam chera az neveshtan dast keshide ied , hatman dalayele khassi darid . Khubast bedanid kheyli mavaghe baese kheyr shodeied. Benevisid ta in kheyr mostadam bashad barayetan.

سوسن جعفری

آقا این بنده خدایی که فرموده بودید ایمیلی نزده هنوز به من!!! سر کاری بود؟

محيا

سلام ، دوست قدیمی چرا آپ نمی کنی؟ آپم .منتظرتون هستم با ................... شاد باشید.